SIOSTRY UCZENNICE BOSKIEGO MISTRZA - pddm

Please download Java(tm).

 

"Ja jestem Drogą i Prawdą i Życiem.

 Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej,

             jak tylko przeze Mnie."     

 Jezus

 

 

 

    

Skrzynka intencji do modlitwy                                                                                                                   Spotkania modlitewne w Warszawie 

      

Rok z Matką Scholastyką

- 24 lipca

 

Liturgia dnia

Lectio Divina

NIEDZIELE ZWYKŁE

O nas

Nasze adresy

PDDM na świecie

Duchowość

Apostolstwo

Formacja

O Eucharystii

O Biblii

O Liturgii

Rodzina św. Pawła

Przyjaciele JM

Dla młodych

Dni skupienia

Księga Gości

Archiwum

 

 

...wyruszyć w Drogę...

 

 

Święta Maryjo, Kobieto drogi, znaku nadziei i pocieszenia dla wędrującego ludu Bożego, pomóż nam zrozumieć, że szlaków naszych pielgrzymek musimy szukać bardziej na mapach historii niż na mapach geograficznych. Na tych właśnie szlakach wzrasta nasza wiara.

 

Weź nas za rękę i pomóż nam dostrzec sakramentalną obecność Boga w szeregu zwyczajnych dni, w przemijaniu ludzkich epok. Skieruj nasze kroki do sanktuariów codzienności, abyśmy na ruchomych piaskach dostrzegli ślady wieczności. Wędrujemy po asfalcie, na którym nie widać naszych śladów. Zmuszeni jesteśmy do ciągłego chodzenia, ale brakuje nam mapy, która nadałaby sens naszemu przemieszczaniu się.. Naszemu niepokojowi turystów "bez celu" przywróć smak wewnętrznego poszukiwania.

 

Zatrzymaj się, słodka Samarytanko, aby opatrzyć nasze rany olejem pocieszenia i winem nadziei, gdy widzisz, że zbaczamy na pobocze drogi. A później skieruj nasze kroki na właściwą drogę.